Wolontariat to idealne zajęcie dla tych, którzy chcą pomagać i aktywnie działać na rzecz ważnych dla siebie wartości, a przy tym mieć realny wpływ na dokonujące się zmiany.
Czy warto być wolontariuszem?
5 powodów, że tak!
Wolontariat nie jest dla wszystkich.
❗️Możesz mieć wpływ na świat wokół siebie
Wolontariat to praca blisko ludzi, często również zwierząt. Wolontariusze starają się rozwiązywać bardzo konkretne problemy z najbliższego otoczenia, które są widoczne również dla innych, ale odpowiedzialność za nie jest przerzucana na kolejne osoby.
❗️Szybko zobaczysz efekty swojej pracy
Angażując się w dobrze zorganizowany wolontariat, szybko zobaczysz efekty swojej pracy. Często tak naprawdę niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiej osobie. Wzruszenie i rozpierająca duma to najlepsza nagroda za poświęcony czas i energię na pomoc innym.
❗️Rozwiniesz swoje kompetencje
Wolontariat to również świetny sposób na rozwój osobisty i poszerzenie kompetencji. Bardzo często wolontariat wiąże się z pracą z ludźmi. Tym samym, to doskonały sposób na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, a czasem też tych ze sprawnego zarządzania grupą ludzi.
❗️Poznasz nowych ludzi
Dzięki wolontariatowi możesz zyskać nowych znajomych, a nawet zawrzeć przyjaźnie na całe życie! Wolontariat łączy bardzo różnych ludzi, których dzieli wiek, zainteresowania, miejsce zamieszkania, ale za to łączy jedno – chęć pomagania.