90 dni temu życie każdego Ukraińca zostało podzielone na „przed i po”. „Wcześniej” mieliśmy plany, marzenia, rozwijaliśmy się i szybko zmierzaliśmy w kierunku demokratycznego państwa europejskiego. 24 lutego 2022 r. – stał się czarnym dniem w historii narodu ukraińskiego. Krwawy reżim Putina, bezsensowna wojna, którą Rosja w ciągu jednego dnia najechała na ziemię ukraińską, zmieniła życie milionów Ukraińców. Ruiny zamiast kwitnącego parku w Buczy. Nieużytki i cmentarz zamiast pięknego i nowoczesnego Mariupola.Tysiące wiosek i setki miast, które powinny teraz żyć i oddychać wiosną, a nie prochem.
Siły Zbrojne Ukrainy stały się tarczą, która bezinteresownie broni nie tylko ojczyzny, ale całej Europy. Ukraińskie matki, które wychowały prawdziwych patriotów, są skarbem narodu. W tej wojnie walczą wszyscy, niezależnie od płci i wieku. Jedni bronią Ojczyzny z karabinem maszynowym w rękach, inni zgłaszają się na ochotnika, a jeszcze inni po cichu robią dobre uczynki, aby złagodzić ból, który nie pozwalał nam na spokojne życie przez 90 dni.
Jako Fundacja Jestesmy Ludźmi niesiemy pomoc jak tylko możemy. Wspieramy Ukrainę która jest wolnym i suwerrenym państwem. Ukraina wygra – wierzymy w to
Zbierzmy siłę i odwagę, wspierajmy się nawzajem!